У 2022 році в Сумській області вакцинацією проти кору було охоплено 95,8% дітей у віці одного року та ревакциновано у шість років 97,5% дітей, повідомляють у Сумському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

За словами завідувача відділу імунопрофілактики Центру Михайла Мацюка, якщо дитина не отримала щеплення вакциною КПК вчасно, це ще можна зробити безплатно до 18 років. Дорослі можуть щепитися від кору за власний кошт, адже у дорослому віці кір переноситься дуже важко.

Тож, якщо ви не вакциновані та не хворіли на кір, зверніться до свого сімейного лікаря або до будь-якого медзакладу, який має підписаний відповідний договір з Національною службою здоров’я України, і зробіть щеплення.

Вакцина у медзакладах є.

Кір — небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання. Воно характеризується високою температурою, головним болем, нежитю, сухим кашлем, збільшенням лімфовузлів, запаленням слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), проносом та блювотою. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває чотири та більше тижнів. 

Захворювання на кір може призвести до серйозних ускладнень, таких як пневмонія, отит, енцефаліт, а в деяких випадках – навіть до інвалідності та смерті. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. Єдиний спосіб запобігти цій хворобі – вакцинація, адже ліків проти кору не існує.

Поділитись:

Більше у розділі