Вакцинація дітей в Україні відбувається за Національним календарем щеплень. Він включає обов’язкові профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу, гепатиту та гемофільної інфекції.

Національний календар профілактичних щеплень

Національна служба здоров’я України розповідає основні правила вакцинації дітей, які пропустили щеплення:

  • Якщо дитини вже почала вакцинуватись, але пропустила за графіком одну дозу – потрібно ввести дози, яких не вистачає, за графіком з дотриманням мінімальних інтервалів.
    Мінімальний інтервал становить 28 днів.
  • Якщо необхідно пришвидшити темп вакцинації, можна поєднувати вакцини, які вводяться в один день в різні ділянки тіла.
  • При плануванні вакцинації з порушенням календаря вік дитини є важливим фактором. Наприклад, для дітей до року, щеплення проти дифтерії, кашлюка та правця проводяться в певний день з інтервалом не менше 4 тижнів між дозами та врахуванням віку дитини.
    Для дітей віком від 1 до 6 років 11 місяців 29 днів, вакцинація проти дифтерії проводиться з інтервалом 4 тижнів між першою та другою дозами та 6 місяців між другою та третьою дозами. Лікар пояснить нюанси ревакцинації, враховуючи вік дитини та дату введення третьої дози.

Детально про порядок щеплення дітей з порушенням Календаря відповідно до певного віку та пропущених вакцин можна прочитати у Наказі Міністерства охорони здоров’я України №595.

Поділитись:

Більше у розділі