На початку 2022 року обласна екстренка мала 167 автомобілів швидкої допомоги. Із них списанню підлягали 48 «швидких», ще 15 потребували капітального ремонту.

53 авто були новими і працювали до п’ять років, 39 авто експлуатувалися 5-10 років, 75 авто були старішими за 10 років.

Під час окупації Тростянця російські військові викрали п’ять із шести автомобілів швидкої медичної допомоги, які належали тростянецькій підстанції екстренки. Два з них повернули, один ремонту не підлягав, інший вдалося відремонтували та повернути в роботу.

Читайте, як працівники тростянецької екстренки працювали під час окупації, у нашому репортажі.

Також внаслідок обстрілу пошкоджено автомобіль швидкої допомоги Білопільської підстанції  екстреної медичної допомоги.

Нові «швидкі»

Упродовж 2022 року Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав 47 спеціалізованих санітарних автомобілів.

Серед них 15 автомобілів типу С (реанімобілів) у рамках глобальної ініціативи Президента України United-24. Авто класу С розроблені та обладнані для транспортування пацієнтів, які можуть потребувати ускладненого нагляду. Такі «швидкі» мають реанімаційне обладнання: ШВЛ, дефібрилятори.

За централізованими закупівлями МОЗ придбали 10 авто типу В. Автомобілі цього класу дозволяють транспортувати пацієнтів та здійснювати основний медичний догляд за ними, але не мають реанімаційного обладнання.

Від різних благодійних організацій Центр отримав ще три авто типу С, два авто типу В і 17 автомобілів типу А. «Швидкі» типу А підходять для перевезення пацієнтів, у стані яких не передбачають змін, які можуть призвести до переходу в стан екстрених.

Усі отримані автомобілі розподілили серед підрозділів Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

26 автомобілів на базі УАЗ, ГАЗель, Пежо обласна екстренка передала ЗСУ.

Завдяки отриманим «швидким», Центру вдалося оновити застарілий автомобільний парк. Наразі 88 авто мають термін експлуатації до трьох років.

Для потреб Центру необхідні автомобілі типу В та типу С (реанімобілі), які замінять авто, що експлуатуються понад 10 років.

За інформацією Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, у зв’язку з поганим станом доріг необхідні високопрохідні, повнопривідні автомобілі для кожного пункту постійного базування бригади екстренки у сільській місцевості. Сьогодні у складі Центру функціонують п’ять станцій, 14 підстанцій, 37 пунктів постійного базування бригад Е(Ш)МД. Для цих структурних підрозділів Центру необхідно 56 повнопривідних автомобілів, наразі наявні лише 20.

***

Декілька днів тому Сумщина отримала ще шість карет швидкої у рамках програми UNITED-24. Автомобілі екстреної медичної допомоги – на базі «Citroen jumper» і належать до класу С.

Поділитись:

Більше у розділі