Українська біологиня та медична журналістка Дарка Озерна написала серію книжок про здоровий спосіб життя, розвінчуючи ці міти та акцентуючи на повсякденних викликах пересічних українців. У нашій книжковій рубриці ми розповімо про першу з них — «Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя».

Якщо ви хотіли почати вести здоровий спосіб життя і не знали з чого почати,  почніть з прочитання цієї книжки. Невелика за обсягом вона дає основу і розуміння куди рухатися, що робити й для чого. 

Кістяк книжки — це й справді всім нам відомі речі: фізична активність, здорове харчування, сон, стрес тощо. Але авторка розкриває усі ці теми більш глибинно, пояснює взаємозв’язки та дає посилання на наукові дослідження. Подекуди вона наводить забагато наукових деталей, але книжка читається легко та динамічно.

Окремого задоволення від прочитання додають жарти та цитати з Подерв’янського, пісень «Жадана та собак у космосі» та «Океану Ельзи».

Ця книжка — база. Це справжній український наукпоп від української авторки для українського читача.

У передмові до книжки авторка пише: «Я не пропонуватиму перевернути життя догори дриґом, бо даю поради, які можливо застосувати. Пишучи цю книжку, я брала до уваги ментальність українців, зокрема, стереотипи, рівень фінансового добробуту, доступність харчових продуктів, а також традиції, притаманні нашій культурі».

І, на наш погляд, їй це вдалося. У книжці багато прикладних рекомендації, які можна легко інтегрувати у своє повсякденне життя. А ще — наприкінці кожного розділу є qr-коди, перейшовши за якими, можна отримати більше корисної інформації.

Та багато читачів сходяться на тому, що найбільш корисним для них був останній розділ — про перелік профілактичних оглядів та вакцинацій.

На Goodreads книжка має 4,46 бала з 5. І серед наявних на сьогодні 38 відгуків є такі, що говорять ніби в книжці немає нічого нового і все це читачі знали ще до її прочитання. Ми у редакції не поділяємо цієї думки. Як люди, які мало не щодня читають рекомендації Центру громадського здоров’я, МОЗ та ВООЗ, можемо впевнено сказати: у книжці дуже багато цінної інформації, яка не належить до області загальних знань і яку не публікують (вочевидь, через те, що й самі не знають) популярні блогери, гуру з втрати 5 кілограмів за 15 хвилин та інста-тренери. Ми особисто збираємося книжку перечитати, але вже з ручкою та блокнотом, і надалі застосовувати рекомендації з неї у своєму житті.

Поділитись:

Більше у розділі