Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації підтримав законопроєкт №7457 щодо легалізації медичного канабісу та направив його на розгляд Верховної Ради в першому читанні. Про це повідомив голова Комітету Михайло Радуцький у своєму телеграм-каналі.

Він уточнив, що у проєкті закону №7457 йдеться про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.

«Йдеться винятково про лікарські засоби, виготовлені на основі канабісу. Вони використовуються для лікування людей, які переживають хронічний біль, часто настільки сильний, що це доводить до депресії, посттравматичного стресового розладу та навіть самогубства», – пояснює Радуцький.

За його словами, у законопроєкті передбачено посилення функцій контролю з боку Національної поліції – вона буде погоджувати видачу ліцензій на культивування та використання рослин, режим охорони ділянки, місця зберігання рослини, транспортування партій товару. Також створюється реєстр медичних препаратів на основі канабісу, на кожну партію та одиницю товару буде нанесений унікальний штрих-код, лікар зможе виписати такі ліки винятково за Е-рецептом.

У червні 2022 року цей документ вже направляли до парламенту на розгляд у першому читанні, однак тоді, після численних консультацій зі стейкхолдерами галузі, вирішили внести до законопроєкту додаткові зміни. Узагальнені поправки до документа, які внесли до першого читання, такі:

✅ прямо у законопроєкті визначити вміст тетрагідроканнабінолу (ТГК) у коноплях для промислових цілей на рівні не вище 0,3%, а для медичних конопель – відповідно вище 0,3%;

✅ вивести коноплі для промислових цілей з-під дії закону про обіг наркотичних засобів, що повністю відповідає Конвенції ООН про наркотики 1961 року;

✅ дозволити визначати вміст ТГК в коноплях для медичних цілей у державних лабораторіях, а в коноплях для промислових цілей – в лабораторіях будь-якої форми власності;

✅ передбачити виробництво нарковмісних лікарських засобів лише з конопель для медичних цілей;

✅ передбачити, що нульова квота на імпорт до України сировини для виробництва ліків з коноплі діє 5 років і не поширюється на наукову діяльність.

Ці поправки підтримало профільне міністерство, аграрії та пацієнтська спільнота. Також три підкомітети нашого Комітету вже підготували поправки до другого читання законопроєкту.

Ухвалити законопроєкт №7457, пише Радуцький, потрібно якомога швидше. Адже, за даними МОЗ, близько 2 мільйонів українців за показаннями могли б приймати для лікування чи полегшення болю ліки на основі канабісу. Це стосується онкохворих, пацієнтів з епілепсією, з посттравматичним синдромом, з яким найчастіше стикаються військові. Профільне міністерство прогнозує, що через війну кількість таких пацієнтів збільшиться до 5 мільйонів.

Поділитись:

Більше у розділі