Про це після зустрічі з представником американської волонтерської організації Global Response Managers повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Один із напрямків, за яким організація Global Response Managers допомагає Україні, — проведення тренінгів для медпрацівників. Цього разу йшлося про два напрямки допомоги, пов’язаних з навчанням українських медиків у США.

1. Навчання спеціалістів «екстренки»

Global Response Managers має попередні домовленості із трьома провідними медичними закладами США щодо вузькопрофільного навчання українських медичних працівників.

Навчання планується в декілька етапів. Спочатку до США запрошують десять наших медиків «екстренки» для навчання наданню першої медичної допомоги, лікування травм та поранень. Йдеться про стажування тривалістю один місць.

Потім – американські спеціалісти приїжджають до нас проводити тренінги. Медики, які пройдуть курс навчання, стануть спеціалістами екстреної медичної допомоги за стандартами США.

2. Навчання медичних сестер

Найбільша дитяча лікарня США, яка розташована у Філадельфії, пропонує взяти на навчання українських дитячих медичних сестер. Також планується курс стажування.

Крім того, обговорювали, чи краще на стажування брати цивільних медиків, чи військових. На мою думку, на навчання надання першої медичної допомоги краще направити військових медиків: з медичної служби Державної прикордонної служби та медичної служби Міноборони, а дитячих медичних сестер – із «екстренки» профільного міністерства. Домовились разом з колегами із цих відомств надати американській організації перелік медичних працівників, які хочуть поїхати на стажування.

Global Response Managers уже проводили в Україні тренінг для 150 медичних сестер Львова та Львівської області. Тренерську команду тоді складали дипломовані медсестри Андреа Лейнер і Келсі Уоррелл, які спеціалізуються на невідкладній медичній допомозі.

Поділитись:

Більше у розділі