Разом із психологинею Вікторією Ратєєвою розповідаємо, як батькам комунікувати з дітьми дистанційно. Про онлайн-ритуали, відчуття безпеки та довірливе спілкування телефоном — у третій частині великого інтерв’ю!

Вікторія Ратєєва

Першим і найголовнішим завданням батьків – створення відчуття безпеки для своїх дітей. Ми живемо в цифрову епоху, у всіх є смартфони зі встановленими месенджерами. Якщо ваша дитина зараз за кордоном, сформуйте звичку разом готувати сніданок, спілкуючись через Скайп чи Зум. Ввечері можете разом почитати та обмінятися враженнями від дня. Незважаючи на те, що членів родини можуть розділяти тисячі кілометрів, ви можете спілкуватися постійно в певний встановлений час і разом переживати емоції один одного. Це буде сімейним ритуалом, навіть якщо ви на відстані.

Батьки можуть і повинні створити онлайн-зв’язки, і якість такого спілкування залежить тільки від них.

Відчуття безпеки створює стабільність — дитина готується до спілкування, збирає власні емоції, готує питання. Попри це, важливою є і якість розмови. Нехай це буде 20-30 хвилин, але відвертої й натхненної комунікації перед сном, яка стане певним ритуалом і зробить дитину щасливою.

Вікторія Ратєєва

Діти із задоволенням діляться тим, що вони відчувають, планують робити в наступні дні, з ким вони дружать і що дізналися нового в незнайомому для себе середовищі.

Вони можуть надсилати вам свої фото, малюнки, роздуми. Ви ж маєте на це реагувати. Таким чином формується певний таймлайн, або історія спілкування у вигляді щоденника, який дитина може перечитувати, робити помітки, повертатися за необхідності до вже пережитого. Це підтримуючі фактори, коли перед дитиною є ціла історія ваших з нею повідомлень. І коли ви не можете підключитися з якихось причин, вона може переглянути раніше написані поради чи подивитися від вас відео. Це важливо і це варто практикувати постійно. 

Кожен із нас повинен мати можливість планувати своє життя, мати можливість мріяти, зустрічатися з близькими, будувати повноцінні якісні комунікації, щоб діти успішно навчалися в школах тих країн, в яких вони зараз вимушено перебувають, адаптуватися до ситуації — щоб власне життя продовжувалося.

***

На сьогодні психологиня Вікторія Ратєєва допомогає людям, які постраждали внаслідок воєнних дій і потребують професійної психо-соціальної підтримки, в рамках проєкту “Психо-соціальна допомога внутрішньо переміщеним особам та іншим постраждалим внаслідок війни у Сумської області”. Його реалізує громадська організація “Клуб ШАНС”. Ця підтримка співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва й розвитку Німеччини (BMZ) та реалізується GIZ Ukraine.

Попередньо записатися на консультацію можна на пошту ratviktoriya@gmail.com. Всі консультації надаються безкоштовно.

Поділитись:

Більше у розділі