У обласному центрі споживачі наркотиків можуть отримати послуги профілактики вірусу імунодефіциту людини. Громадська організація “Клуб “Шанс” безкоштовно видає стерильні шприци, спиртові серветки, презервативи, лубриканти та інформаційні матеріали. 

Мета такої роботи — профілактика ВІЛ, вірусних гепатитів, туберкульозу та статевих інфекцій серед груп підвищеного ризику.

Для кого 

Загалом, скористатися послугами профілактики можуть споживачі ін’єкційних наркотиків, які є клієнтами організації. У них є спеціальні картки та унікальні коди, за якими вони обслуговуються.

Якщо людина вживає наркотичні речовини, але не є клієнтом організації, вона може звернутися до будь-якого пункту “Шансу” і проконсультуватися з соціальним працівником.

Пункти “Клубу “Шанс” у Сумах — вул. Горького, 2 (перший поверх), Івана Сірка, 6, пров. Інститутський 1/1, вул Білопільський Шлях, 22. Також Сумами курсує мобільна амбулаторія.

Всі послуги організації є безкоштовними та анонімними. Працівники напряму Профілактики не запитують паспортних даних і не вимагають показати документи.

Як ще можуть допомогти 

Окрім видачі роздаткових матеріалів, організація безкоштовно проводить асистоване тестування на ВІЛ і гепатит С, скринінгове опитуванна на туберкульоз.

Усі клієнти та їх близьке оточення можуть отримати консультації. За потреби клієнтів супроводжують до лікувальних закладів міста або перенаправляють до профільних лікарів.

Окрім цього, на пунктах видають набори допомоги при передозуванні опіоїдами. До зіп-пакету входить одна ампула препарату Налоксон, який допомагає врятувати життя, адже є антидотом у випадку передозування опійними наркотиками, інструкція до препарату, один шприц і спиртова серветка. Також кожному клієнту попередньо проводять консультацію про ризики передозування та їх запобігання, Налоксон і правила його використання й видають інформаційний буклет.

Робота громадської організації «Клуб «Шанс» з профілактики ВІЛ серед груп підвищеного ризику здійснюється за кошти Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в рамках договорів з Центром громадського здоров’я МОЗ України та МБФ “Альянс громадського здоров’я”.

Поділитись:

Більше у розділі