Заклади охорони здоровʼя Сумської області станом на 1 квітня 2023 року потребували 178 лікарів. Це найвищий показник з початку повномасштабного вторгнення, повідомили виданню «Трибуна. Суми» в Управлінні охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації.

Найбільший дефіцит лікарів в області — за такими спеціальностями:

  • медицина невідкладних станів — 16 осіб,
  • хірургія — 14,
  • загальна практика сімейної медицини — 13,
  • анестезіологія — 11,
  • епідеміологія, стоматологія, невропатологія — по 7,
  • ортопедія-травматологія, фізична та реабілітаційна медицина — по 6.

    Найбільша потреба у лікарях відзначається у «Клінічній лікарні N4» Сумської міської ради (19 вакансій), «Шосткинській центральній районній лікарні» (12 вакансій) та у «Роменській центральній районній лікарні» (11 вакансій).

Як повідомили у Сумському обласному центрі зайнятості, станом на 11 квітня 2023 року у них на обліку перебувало 8053 безробітних, 56 з них або 0,7% мають медичну освіту. Тоді як з 1034 актуальних вакансій фахівців з медичною освітою потребують 45.

Після 24 лютого 2022 року за направленням служби зайнятості в медичні заклади Сумської області працевлаштовано 140 медичних працівників.

Читати також: «Цінують і не хочуть, щоб їхала». Чому не всі медпрацівниці повернуться додому після завершення війни

В Управлінні охорони здоров’я Сумської ОДА повідомляють, що на 40 медичних посад в області було влаштовано працівників з-поміж внутрішньопереміщених осіб.

Візуалізація — Надія Лебедєва

Поділитись:

Більше у розділі